2026. június 26., péntek

Anna McPartlin: Niemand kenn mich so wie du

2 barátnő, Eve és Lily története, akik bár gyerek- és tinikorukban elválaszthatatlanok voltak, aztán mégis hosszú évekre elszakadtak egymástól. Lily korán megtalálta a párját Declan személyében, orvosok akartak lenni, együtt mentek egyetemre. Eve az első perctől kezdve úgy gondolta, Declan nem elég jó Lilyhez, a lány sokkal okosabb, intelligensebb, sokkal többet, jobbat érdemel a középszerű srácnál. Lily nem értett egyet, a szívére hallgatott, majd az eszére. Mégsem kezdett orvosnak tanulni, helyette ápoló lett, majd feleség és anya, aki szívsebész férjét mindenben támogatta.
Eve-nek nem ilyen ambíciói voltak, ő Amerikában csinált karriert, gazdag üzletasszony lett. Sikeres volt a munkájában, de nem volt magánélete. Amikor visszatér gyerekkora helyszínére, Írországba, viszonyba bonyolódik első és egyetlen szerelmével, aki időközben már házas. Próbálnak elszakadni egymástól, de többszöri próbálkozás után sem megy igazán, mígnem sorsukat egy végzetes baleset pecsételi meg. Ez hozza újra össze a két barátnőt, Eve súlyos sérülésekkel kerül abba a kórházba, ahol Lily és Declan dolgozik. Lassan kristályosodik ki, az 1990. nyarán a két barátnő egymásnak írt leveleiből, mi is történt a múltban, ami miatt évtizedekig nem voltak kapcsolatban. A jelen is nagy fordulatokat vesz, az egykori baráti kör újra egymásra talál és amikor még Eve, bátyja, Clooney is felbukkan, végképp összekuszálódnak a szálak. Hirtelen túl sok minden történik, már nem lehet a szőnyeg alá söpörni a múltat, mindenkinek szembe kell néznie vele. Már majdnem azt gondolná az ember, h happy end lesz a történet vége, ekkor hoz be egy váratlan csavart az írónő, ami ezt bár megakadályozza, de alapvetően azért nem rontja el a regény végét, sőt, összességében reálisabbá teszi szerintem. Nekem nagyon tetszett a könyv.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése