Daisy sikertelen színésznőként tengeti az életét Berlinben, iszik, nem veti meg alkalom adtán a drogokat és rendszeresen az egy éjszakás kalandokat sem. Élete lehetősége lenne, h Marc Barton oldalán domborítson - ha csak pár másodpercig is - egy James Bond filmben, de elpuskázza az alkalmat és mikor beugrik a sztár kocsijába, h kimagyarázza a helyzetet, együtt halnak meg egy közlekedési balesetben, majd születnek újra mindketten hangyaként, emberi életük viselt dolgai miatt. Ezután jön a már az első kötetből jól ismert karma gyűjtés, miközben hangyaként részt vesznek Daisy temetésén és ott sokkolja őket, amit látnak: Barton világszép felesége rástartol Jannisra, Daisy haverjára. A tragikomikus a dologban, h a lány csak hangyaként döbben rá, h nem csak ő jelentett többet a srácnak egyszerű barátnál…Hangyalétük csak rövid kis intermezzo, ezután aranyhalak lesznek, majd kismadár fiókaként születnek újjá, aztán csigaként és ekkor már pattognak a szikrák a két csiga, Daisy és Barton között. A reinkarnációs létra-mászás közben találkoznak Casanovával, Einstennel, egy ősemberrel, Bob Marleyval, Jesse Jamesszel és Daisy anyjával is. Önzetlenül nagy jót tesznek csigaként, ezért Buddha a Nirvanaba akarja juttatni őket, ami minden lélek célja, de Daisy még nem is élt, először halként, majd madárként érezte, milyen is élni.
…a legnagyobb hiba, amit az emberek a halálos ágyukon megbánnak, h nem éltek…Buddha kivételt tesz velük, újra emberi alakban születnek újjá és ebben a megszokott – és egyben őrülten szokatlan- testben is hajmeresztő új kalandok várnak rájuk, na meg persze a szerelem. A vége elég szentimentálisra sikeredett, túl csöpögősre. Safier valahogy azt sugallja, h ha eltöltesz egy másik emberrel (vagy lélekkel;)) egy kis időt, átéltek együtt ezt-azt, akkor tuti, h a végén nagy szerelem lesz a vége, ami azért elég nagy baromság…Persze rengeteg könyv szól erről, de itt valahogy nagyon nem passzolnak ehhez a szereplők, nem „vettem be”. A másik, amit eléggé furcsálltam, h Buddha többször is arról beszél, h ők különlegesek bla, bla, bla…miért is? Szóval megint nem tudom eldönteni, az én ízlésem változott-e meg, vagy ez egy jóval gyengébb könyv, mint az első, ami kétségtelenül Safier legsikeresebb regénye volt és ami 7 éve, 2008-ban, egy csapásra híressé tette, ez a 2. rész nem hiányzott szerintem.
A cím (Pocsék karma a négyzeten) először azt hittem arra utal, h ez a második rész, nyilván arra is, de leginkább arra, h most a négyzeten élvezhetjük a történetet, mert egy pár reinkarnációs kalandjait követhetjük nyomon.
Az egykor Safier-témában oly lelkes Ulpius-ház már régen felhagyott a német író regényeinek kiadásával, így kíváncsian várom, lesz-e magyar kiadása az itthon is sikeres Pocsék karma folytatásának.
Szia Anita, nagyon vártam, hogy mit fogsz irni a könyvről. Elég szigoru voltál a regénnyel ( vagyis a folytatásával) Szerintem kell ilyen is hogy higgyük hogy megéri harcolni lehet hogy igy gondolta Herr Safier a dolgot, hogy harcolsz harcolsz és van gyümölcse eredménye. :-)
VálaszTörlésEzt szerintem jobban meg lehetne filmesiteni lehet hogy már tárgyal a közös kedvencünkkel róla, hogy legyen belőle valami. Azt hiszem hogy az FDF monogrammú volt a favorit. Bár lehet hogy tul sokat változtál izlésileg és már a fiatalabb E'MB rajongótáborát erősíted azóta.
Ui: tudtad hogy Kathrin Koppold nevü (magát ironőnek tarto plágiumos csaj) irt az FDF-ről egy könyvet vagyis " rá gondolt"Aussicht auf Sternschnuppen" hát ezt mondjuk nem tudom hogy FDF-ed managere hogy hagyta/hagyhatta. :(
Szia Szilvi, olvastad te is ezt a könyvet? Én remélem, h FDF nem ilyen könyvekben gondolkodik a jövőben, hanem a sajátjaiban;). Elyas is figyelemre méltó, de FDF sokkal inkább, számomra minden szempontból;).
VálaszTörlésK. Koppoldról és erről a könyvről hallottam, de hogy írás közben kire gondolt azt nem tudtam. Szerintem erről a tényről nem informálta akkor a managmentet, meg hát ez alapvetően még nem bűn szerintem;)
Szia Anita
VálaszTörlésvmit megirt ez a KK ami FDF privat cucca volt. Vagy latta valaki a szitut vagy nem tudom de lenyeg h elegge " ismerosen csengo sztori"
Miert is minden szempontbol figyelemre melto Herr FDF munkassaga? amugy abban igazad van tuti van meg egy-ket otlete remelem hogy fog alkotni tudnek egy baratnojeloltet is ajanlani neki es kutyastol befogadnam ;)
En abban bizom hogy Fdf a ra erdemes ek is ad eselyt es nemcsak hires hatulrol anyagilag nyomott embereknek hanem a tehetsegeknek is.
Elyas csak szineszkedik nem tudok rola hogy irna nemetul ( hacsak nem alneven )